" />
Цікава статистика про володіння зброєю в США
05.12.2015

ImageУкраїнцям часто розповідають, буцімто вони не готові до вільного доступу до вогнепальної зброї, і що її велика кількість на руках у населення призведе до підвищення рівня злочинності та вбивств.

Американцям теж розповідають схожі казки вже не перший рік, але все стає на свої місця, коли факти підкріплюються цифрами і статистикою. Пропонуємо розглянути інфографіку, в якій розвінчується міф про те, що «зброя – це причина всього лихого».

В США вогнепальну зброю найчастіше використовують для самооборони. Звісно, її також використовують і для умисних убивств, самогубств, а іноді вона фігурує у нещасних випадках через необачність.

Однак випадків, коли зброя використовується для захисту життя, а не для того, щоб відняти його, у 80 разів більше. Наприклад, понад 200 тис. жінок використовували зброю для захисту від ґвалтівників. Та й взагалі 3 з 5 опитаних злочинців зізнались, що не стали б зв'язуватися з озброєною жертвою.

Ще один факт, на рахунок того, що чим більше зброї – тим краще, є статистика володіння. На руках у американців знаходиться 270 млн. одиниць цивільної вогнепальної зброї, і за кількістю зброї на душу населення США посідає перше місце у світі. На 100 чоловік там доводиться 88,8 одиниць зброї.

Для прикладу, в Ємені ця цифра становить 54,8, у Швейцарії – 45,7, у Фінляндії – 45,3. Але найвищий коефіцієнт убивств на душу населення, як не дивно, не в США, а в Гондурасі. На 100 тис. чоловік там припадає 91,6 убивств на рік, в Сальвадорі – 69,2, в Кот-д’Івуарі – 56,9, на Ямайці – 52,2, в США – лише 4,8.

Згідно з доповіддю, яка була опублікована у науковому журналі «Harvard Journal of Law & Public Policy», має місце негативна кореляція між володінням зброєю та кількістю скоєних тяжких злочинів, іншими словами: більше зброї = менше злочинності.

У країнах з жорстким збройовим законодавством рівень убивств перевищує аналогічні показники в країнах з вільним обігом зброї. Для порівняння: у дев’яти європейських країнах з найменшою кількістю зброї у населення трапляється у три рази більше вбивств, ніж у дев’яти європейських країнах з найбільшою кількістю зброї у населення.

Наприклад, незважаючи на те, що в Англії заборонено володіти короткоствольною зброєю, Англія носить звання «найкривавішої країни» в ЄС. За рік там відбувається 2034 тяжких злочинів на 100 тис. населення. В США ця цифра становить 466.

У 1997 році після приходу до влади лейбористів і запровадження заборони на зброю, кількість випадків насильства за 10 років зросла на 77%. Найпоширенішою зброєю у цих нападах є кухонний ніж, тому група британських докторів навіть запропонувала заборонити довгі гострі кухонні ножі.

Згідно зі статистикою ФБР, у штатах, в яких дозволено приховано носити зброю, зменшилась кількість умисних убивств (на 8,5%), зґвалтувань (5%), нападів при обтяжуючих (на 7%), а також пограбувань (3%).

На думку хоплофобів, щоб населення почувало себе у безпеці, потрібно створити більше «зон, вільних від зброї». Але вони замовчують один факт: не рахуючи одного випадку, в США з 1950 року всі акти масових вбивств відбувалися саме у «зонах, вільних від зброї». Незважаючи на суворе збройове законодавство, 3 з 6 найжорстокіших масових вбивств у школах відбулися в Європі.

Крім того, озброєні громадяни краще за поліцейських справляються зі злочинцями: у США налічується 794 тис. поліцейських, а озброєних громадян – 80 млн. Відсоток помилок, які вони допускають, становить 11 і 2 відповідно.

Кількість жертв психів, котрі влаштовують масові вбивства, також свідчить про більшу ефективність озброєних громадян, ніж поліцейських: коли серед ймовірних жертв виявляється озброєний громадянин, то псих, пересічно, встигає вчинити 2,3 убивства (проти 14,3, коли всі жертви неозброєні).

Кількість злочинців, яких убили поліцейські – 606, озброєні громадяни – 1527.

На останок наведемо один факт: в 1982 у місті Кеннесо, штат Джорждем, була ухвалена законодавча постанова, за якою у всіх домоволодіннях має бути вогнепальна зброя для самооборони. Кількість пограбувань будинків відразу ж зменшилась на 88%. І сьогоднішній день кількість насильницьких злочинів у цьому місті на 85% менша, ніж пересічно по всій країні.

Що краще: учинити так, як влада міста Кеннесо, де злочинці не наважуються зв'язуватися з озброєними громадянами, або створювати «зони, вільні від зброї», де людей стріляють, наче банки у тирі?

http://zbroya.info/uk/blog/6291_tsikava-statistika-pro-volodinnia-zbroieiu-v-ssha/

Читати також:

Почему следует запретить огнетушители?  Противникам легализации огнестрельного оружия посвящается :-)))

Чому озброєння українців призведе до зростання економіки

«Мэр, палач и законы – это мы!» Как народ Калифорнии истреблял бандитов

О легализации оружия в разных странах. От США и Израиля до Эстонии.

Сирия: предыстория трагедии

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua