" />
Коломойський і Боголюбов вимагають від України $4,67 млрд
07.06.2016

ImageКіпрські компанії-формальні міноритарні акціонери «Укрнафти» подали позов до держави Україна на суму 4,674 млрд доларів.

Про це ZN.UA повідомило джерело в уряді.

За його словами, Мін'юст отримав офіційний позов від трьох кіпрських компаній до держави Україна на суму 4,674 млрд доларів.

Позивачі – Littop Enterprises Limited, Dridgemоnt Ventures Limited і Bordo Management Limited – спрямували вимогу до Мін'юсту після рішення на їхню користь, ухваленого судом Стокгольма.

За словами джерела, три кіпрські компанії – міноритарні акціонери ПАТ «Укрнафта», вперше визнали (що випливає з документів), що вони підконтрольні громадянинові України, Ізраїлю та Кіпру Ігореві Коломойському та громадянинові Геннадію Боголюбову.

Сума позову складається з: 2,063 млрд доларів, які міноритарії «Укрнафти» вимагають в рахунок втрати дивідендів; 932 млн доларів, які вимагають в рахунок штрафних санкцій; 1,679 млрд доларів в рахунок втрати вартості акцій.

Кіпрські офшори Коломойського і Боголюбова стверджують, що, на їхню думку, існують чотири основні причини для позову до України:

  1. експропріація газу, видобутого ПАТ «Укрнафта», чи купівля такого газу за заниженими цінами з боку НАК «Нафтогазу України» протягом кількох років;
  2. зміна корпоративної структури ПАТ «Укрнафта» в результаті зміни кворуму для проведення загальних зборів акціонерів із 60% до 50%;
  3. відсторонення осіб, призначених інвесторами, від управління «Укрнафтою»;
  4. збільшення рентної плати за використання надр.

Юридичною основою для позову кіпрські компанії називають порушення державою Україна своїх міжнародно-правових зобов'язань перед інвесторами, які є наслідком Енергетичної хартії, зокрема:

  1. порушення режиму Справедливого і рівного ставлення (FET);
  2. порушення зобов'язань щодо недопущення заходів «нерозумного і недискримінаційного характеру» щодо інвесторів;
  3. порушення зобов'язань з надання інвесторам «постійного захисту і безпеки» їхніх інвестицій;
  4. порушення зобов'язань щодо створення такого законодавства, яке б забезпечувало ефективний захист прав інвесторів;
  5. порушення права інвесторів призначати головних осіб у керівництво компанії на свій розсуд;
  6. експропріація інвестицій.

Раніше повідомлялося, що кіпрські інвестори «Укрнафти» заявляли про намір вимагати від України близько 5 млрд доларів ще в січні 2015 року.

http://forbes.net.ua

Читати також:

BlackRock инвестировала 1$ млрд. в SPDR Gold Trust

Зачем кредитовать экономику, если можно сыграть на деньги с НБУ?

Офшорні схеми оточення Порошенка у Німеччині

В Украине впервые продали арестованную за долги по «коммуналке» квартиру: подробности

Україна домовилася з кредиторами. Або кабала на 25 років від Яресько

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua