" />
Гройсман розповів, як зовнішні борги тиснуть на Україну
Бизнес - Экономика
04.05.2018
ImageЗростання зовнішнього боргу України є однією з головних економічних проблем країни. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з регіональними ЗМІ, пише Сьогодні.

“Однією з найголовніших проблем у нас з економічної точки зору [є] проблема тиску на державу зовнішніх боргів, більшість з яких були накопичені до 2014 року”, – заявив Гройсман.

Голова уряду зазначив, що тільки на обслуговування держборгу доводиться витрачати великі суми з бюджету.

“Фактично сумарний борг сьогодні – понад 65 млрд доларів, які лежать на плечах українців та української економіки та з яким нам потрібно боротися. Ми в цьому році виділяємо тільки 130 млрд гривень на те, щоб обслуговувати цей борг, а нам потрібно ще повертати кошти”, – сказав Гройсман.

Нагадаємо, Україна наростила доларовий держборг. При цьому в Мінфіні повідомили, що борг України наближається до “безпечного” рівня. Мова йде про ключовий показник – співвідношення розміру держборгу і ВВП країни. Це співвідношення за 2017 рік знизилося з 80,9% до 71,8%. Безпечним для економіки рівнем вважається 60%.

Як відомо, Україну з 2018 року чекають серйозні виплати за держборгом. Пікове навантаження з виплати припаде на 2019 рік. У Мінфіні вважають, що впоратися з борговим навантаженням Україні допоможе вихід на міжнародні ринки позик. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів зовнішнього боргу.

При цьому Міністерство фінансів оцінює загальні виплати за державним боргом в 2018 році за рахунок коштів державного бюджету в 305,926 млрд грн. За даними Мінфіну, 63,2% з цієї суми становлять виплати за внутрішнім боргом, а 36,8% – за зовнішнім.

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua