" />
Ціна паладію може перевищити вартість золота
Инвестиции - Драгметаллы
14.11.2018
ImageПротягом останніх кількох тижнів ціна паладію продовжує стабільне зростання. Максимум 2018 був зафіксований на початку поточного року, і ось тепер ситуація знову повторюється.

З середини серпня цього року, коли вартість паладію перебувала на рівні 835 $ за унцію, дорогоцінний метал виріс на 30%. Зараз паладій знаходиться у висхідному тренді. Це може привести до того, що вперше за 16 років його вартість може перевищити золото.

Варто нагадати, що на початку 2018 р одна унція паладію коштувала 1139 $, а зараз дорогоцінний метал торгується біля рівня 1100 $. Золото зараз торгується на рівні 1220 $. Це означає, що у паладію є всі шанси наздогнати і перегнати вартість золота.

Поставки паладію

Близько 40% родовищ паладію знаходяться в Південній Африці, де він видобувається в якості попутного продукту при видобутку платини. Але через зростання виробничих витрат і низької продуктивності праці спостерігається спад видобутку паладію. Незалежно від ціни, пропозиція паладію на світовому ринку скорочується, так як він - побічний продукт при видобутку платини. З цієї причини відбувається зміна ціноутворення між паладієм і платиною, а також золотом. Наприклад, останні 16 років платина була завжди дорожче паладію, але зараз все навпаки. Інвестори бачать цю тенденцію і змінюють свої уподобання з платини на паладій.

Попит на паладій

Ось уже багато років паладій використовується в автомобільних каталізаторах, так як він є більш дешевою заміною платини. Тому саме автомобільна галузь є найбільшим споживачем цього дорогоцінного металу. Попит на дизельні автомобілі падає, а саме в них використовується платина, а паладій використовується в бензинових двигунах. Жорсткість вимог до вихлопних газів в деяких країнах світу є підтримуючим фактором для вартості паладію. На думку експертів, попит на дорогоцінний метал буде з цієї причини залишатися стабільним.

Однак ситуація на ринку паладію може опинитися під тиском з деяких причин, а саме: торговельні конфлікти і митні збори можуть мати негативний вплив на продажі автомобілів в Китаї, який є найбільшим автомобільним ринком.


Прогноз цін на паладій

Є велика ймовірність того, що вартість паладію може перевищити ціну золота. Якщо пропозиція паладію в світі буде скорочуватися, а попит з боку автоіндустрії і електроніки продовжить рости, то дорогоцінний метал продовжить цінове ралі. Підтримуючим фактором буде більш жорстке законодавство з вихлопних газів в США і Китаї.

За прогнозом деяких експертів, в кінці 2018 році одна унція паладію може вирости до 1200 $, а в наступному році до 1400 $. Всі фундаментальні показники вказують саме на такий сценарій розвитку подій.

 

Дивитися також: Графіки цін на дорогоцінні метали

 

Читати також:

Heraeus: ситуация с платиной в Южной Африке

Влияние электромобилей на стоимость платиноидов

Цена палладия впервые за 16 лет превысила платину

Банк Англії не віддасть золото Венесуелі

JP Morgan: ціна золота зросте до 1700$

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua