" />
Крістофер Дембік: про кредитний імпульс Великобританії
Бизнес - Экономика
20.11.2018
ImageХвиля оптимізму, яку ми спостерігали минулого тижня після того, як стали відомі новини щодо Брекзіту, була очевидно передчасною.
Ризики зниження економічного зростання в Великобританії залишаються дуже високими, і в основному це пов’язано з трьома причинами:

Випереджаючі індикатори, як і раніше, вказують на зниження темпів зростання

Найостанніші приблизні і точні дані, схоже, підтверджують, що досить позитивна динаміка, яка спостерігалася у Великобританії влітку, в основному пов’язана з погодними умовами. ВВП за 4 квартал буде слабким, і ця тенденція, як очікується, продовжиться протягом наступного року.

Випереджаючий індикатор ОЕСР щодо Великобританії, який призначений для прогнозування поворотних точок в економіці на 6-9 місяців вперед, впав у вересні, і це був 14-й місяць падіння поспіль. Ставка рік до року на початку 2018 року була на рівні на мінус 0,6%, а тепер вона становить мінус 1,45%. Це неабиякий стрибок за дев’ять місяців! При цьому рівень 98,9 є найнижчим з вересня 2012 року.

Крім того, кредитний цикл, який давав сили Великобританії в період після світової фінансової кризи, повністю змінився.

Внутрішній індикатор, кредитний імпульс, який визначає розвиток реального сектора економіки на найближчі 9-12 місяців, відчуває стиснення. Він відображає потік нових кредитів, виданих приватним сектором, у відсотках від ВВП. Останні новини вказують на те, що тенденція є не такою негативною, а кредитний імпульс перебуває на рівні мінус 1,55% від ВВП проти мінус 7,5% від ВВП в попередньому кварталі, але все одно він не радує.

Хоча кореляція між кредитним імпульсом і деякими індикаторами активності досить мала (кореляція з остаточним значенням попиту на внутрішньому ринку дорівнює 0,52), така різко негативна тенденція, безумовно, створить певні перешкоди для зростання ВВП в середньостроковій перспективі.

Очікую більше негативних даних в 2019 році, але поки ще занадто рано розглядати серйозний ризик рецесії, бо це буде залежати від результативного/безрезультатного Брекзіту, який має бути підтверджений і реалізований.

Інвестиції бізнесу в Великобританії проявляють тривожну тенденцію

Не дивно, що Брекзіт має різко негативний вплив на інвестиції бізнесу в умовах зниження потоку нових кредитів.

Дивлячись на невтішні тенденції в сфері інвестицій бізнесу протягом останніх кварталів, ми не бачимо, де ж ховається “основна сила” економіки Великобританії, про яку говорить Хеммонд.

Поки політика продовжує грузнути в трясовині, довіра в бізнес-колах і інвестиції будуть тільки падати, що в підсумку обмежує потенціал зростання ВВП Великобританії і збільшує ризик тривалого періоду низького економічного зростання.

Фінансово стрес домогосподарств у Великобританії зростає

Це добре підтверджується новими споживчими кредитами в великій кількості і овердрафтами після референдуму.

Як ми бачимо на графіку, зниження вже йде, а минулої весни почалося звуження.

На мій погляд, це одна з найбільш тривожних тенденцій, оскільки вона є жорстким сигналом того, що кредитний бум, який підтримував економіку Великобританії в роки після кризи, закінчився остаточно.

Якщо тільки в останній момент не станеться щось дивовижне, складно зрозуміти, що може змінити негативну середньострокову тенденцію в плані зростання в Великобританії. Ця фантазія про абсолютний і необмежений суверенітет, безумовно, призведе до одного з найбільш кричущих випадків погіршення добробуту, сили і впевненості в цій західноєвропейській країні після Другої світової війни.

Крістофер Дембік, глава відділу макроекономічного аналізу Saxo Bank

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua