" />
Цінове ралі паладію і майбутнє платини
Инвестиции - Драгметаллы
24.02.2019
ImageЗа останній рік ціна паладію показала значне зростання. Головним драйвером зростання став дефіцит дорогоцінного металу на світовому ринку.

Однак стали з'являтися фактори, які вказують на уповільнення зростання паладію, а замість цього платина знову може стати привабливим активом для інвесторів.

Паладій і золото

Коли мова заходить про дорогоцінні метали, то на думку відразу ж приходять золото і срібло. Однак професійні інвестори також уважно стежать за дорогоцінними металами, які користуються попитом у промисловості. Зараз великою популярністю користується паладій. З серпня 2018 року на піку зростання його прибутковість досягала 70%. Тому 5 грудня минулого року вартість паладію перевищила золото. До цього моменту таке відбувалося тільки в 2002 р Зараз жовтий дорогоцінний метал торгується на рівні 1325 $, а паладій на рівні тисячу чотиреста п'ятьдесят-вісім $ за унцію.

Фактори зростання

Головна причина стрімкого зростання вартості паладію - це його дефіцит в світі. За даними банку UBS, попит на цей дорогоцінний метал перевищує його пропозицію ось уже 8 років поспіль. Дослідження Citibank показало, що дефіцит паладію в 2018 р склав 600.000 унцій. У такій ситуація ціна не може не рости.

Ще однією важливою причиною зростання цін на паладій є дизельний скандал в США і Німеччині, а паладій в основному використовується в бензинових двигунах. Саме автомобільна промисловість споживає 80% від світового попиту. У цій ситуації продажу бензинових автомобілів стали рости, а дизельних падати.

Жорсткість вимог до вихлопних газів в різних країнах світу призводить до того, що все більше автомобілістів вибирають машини на бензині. Тому попит на паладій буде зберігатися ще тривалий час.

Шанс для платини

У той час як паладій росте, то платина знаходиться в низхідному тренді. Справа в тому, що на ринку спостерігається надлишок пропозиції цього дорогоцінного металу. Вартість платини впала на стільки сильно, що на неї можуть звернути увагу навіть ті інвестори, хто ніколи раніше навіть і не думали про покупку цього активу.

Якщо ціна паладію буде і далі зростати такими темпами, то автомобільна галузь буде шукати альтернативу. В цьому випадку платина може знову стати цікава автовиробникам. Зараз одна унція платини коштує 807 доларів, що майже в 2 рази дешевше паладію. У минулі роки платина вже використовувалася для виробництва каталізаторів в бензинових двигунах. Щоб знову почати її застосовувати, автомобільна галузь повинна перебудувати виробничі процеси, що не так легко і вимагає фінансових витрат і часу. Однак, якщо цінове ралі паладію продовжиться, то платина може отримати шанс на повернення.

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua