" />
Що приховує зворотна сторона сланцевої революції в США
Бизнес - Экономика
06.07.2019
ImageЧерез три роки після обвалу на нафтовому ринку ціни знову ростуть, а Америка стала найбільшим в світі виробником. Але деякі компанії продовжують зазнавати труднощів

Сланцевий бум в Штатах маскує продовжуються неприємності у багатьох більш дрібних експортерів і компаній, які обслуговують родовища. За даними Bloomberg, цього року число банкрутств в енергетичному секторі випереджають лише банкрутства в секторі споживчих товарів першої необхідності. І деякі компанії попереджають: далі буде ще гірше.

Weatherford International Plc, колись один з головних провайдерів послуг буріння та завершення свердловин, минулого тижня повідомила, що готується до процедури банкрутства, а Halcon Resources Corp. і Alta Mesa Resources Inc. висловили сумніви в тому, що зможуть утриматися на плаву. Облігації виробника California Resources Corp. торгуються з прибутковістю більш ніж на 10% вище за прибутковість казначейських паперів США.

Ці приклади оголюють зворотну сторону сланцевого буму. Високовитратні виробники з хиткими балансами не приваблюють інвесторів, яких більше цікавить отримання прибутку, ніж вкладення коштів в розвиток сланцю, будь то борг або акціонерний капітал. І поки виробники урізують витрати, менш ефективні провайдери послуг знаходяться на межі виживання.

«Тиску на інституціональному рівні немає, і компаніям потрібно чимало часу, щоб усвідомити, що банкрутство, можливо, є єдиним способом вирішити проблеми з балансом», - зазначив Патрік Хьюз, партнер юридичної фірми Haynes and Boone LLP.

У вівторок Weatherford пояснила, що проводить реструктуризацію свого балансу з метою полегшення боргового тягаря компанії, але це «не реструктуризація операцій, але і не процедура банкрутства». Halcon і California Resources не відповіли на запит коментаря, а в Alta Mesa declined відмовилися коментувати ситуацію.

Зростання нафти на 40% з грудня - до $ 60 і $ 70 за WTI і Brent відповідно - виявилося недостатньо, щоб допомогти таким компаніям, як Bristow Group Inc., PHI Inc., Jones Energy Inc. і Rex Energy Corp. уникнути банкрутства в цьому році.

Боротьба за виживання

«Багато хто бачить ціни на відмітках $ 60 і $ 70, вважають, що все прекрасно. Думаю, в цьому році банкрутств буде більше, ніж в 2018-му », - попереджає Спенсер Каттер, аналітик Bloomberg Intelligence.

Збитки від обвалу ринку досягли піку в 2016 році, коли збанкрутували 142 компанії із загальним боргом на суму $ 70,3 млрд. У минулому році ця цифра скоротилася більш ніж удвічі - банкрутами стала 41 компанія з боргом на $ 17.2 млрд.

Цього року банкрутство однієї тільки Weatherford додасть до розміру боргу близько $ 8 млрд. Якщо це станеться, то стане найбільшим банкрутством в галузі за останні чотири роки. У випадку з Halcon, її облігації з прибутковістю на рівні 6.75% і погашенням в 2025 році торгуються наполовину нижче їх номінальної вартості. Агентство S & P Global Ratings присвоїло паперам рейтинг СС, який сигналізує про те, що компанія навряд чи зможе виконати частину своїх боргових зобов'язань.

Weatherford підписала угоду про реструктуризацію з держателями 62% своїх пріоритетних незабезпечених паперів. В рамках цієї угоди власники боргу на суму $ 7.4 млрд отримають 99% основного капіталу за підсумками реструктуризації і до $ 1.25 млрд за новими незабезпеченим паперів.

Тим часом в першому кварталі емісія акцій в енергетичному секторі США скоротилася до мінімального з початку десятиліття рівня, а продажі впали більш ніж на третину в річному вираженні. Про це свідчать дані галузевої консалтингової компанії Drilling Info.

«Нафта по $ 60 вигідна, якщо ви виробник з низькими витратами без величезного боргу, в Пермському басейні або родовищі Bakken. Це терпимо, якщо ви - компанія середньої ланки, і погано, якщо ви ставитеся до більш дрібним виробникам », - резюмував Каттер.

 

Читати також:

Інфографіка з видобутоку і запасів рідкоземельних металів в розрізі країн.

Нефти пророчат угольное будущее

Европа уезжает от бензина

Bloomberg: «Энергетические цунами» обрушат нефть до $10

Природные ресурсы, чьи они на самом деле?

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua